• Start
  • Blog
  • Rozliczanie się z urzędem skarbowym małżonków

Rozliczanie się z urzędem skarbowym małżonków

Niestety przychodzi taki okres, jak koniec kwietnia każdego roku, kiedy musimy składać deklaracje podatkowe w urzędzie skarbowym. Jest to zajęcie, którego nikt nie lubi robić. Nie mamy jednak wyjścia, więc przychodzimy do urzędu i czekamy w długich kolejkach na naszą kolej.

Kwota wolna od podatku

Kwota wolna od podatku w Polsce była bardzo niska, więc przed wyborami partie zapowiedziały, że ją podniosą. Niestety tak się nie stało i dopiero po roku rządów podniesiono ją pod przymusem wielu Polaków. Nic to jednak nie dało, ponieważ wciąż kwota jest bardzo niska i praktycznie wszyscy muszą oddawać cześć swoich zarobionych pieniędzy.

biuro rachunkoweDeklaracje podatkowe wspólne z małżonkiem

W ostatnim czasie mogliśmy jednak zauważyć, że rząd poczynił pewne zmiany, jeśli chodzi o rozliczanie się małżonków. Miało to być bardzo opłacalne, dzięki czemu więcej dostalibyśmy podczas zwrotu podatku. Jak się jednak okazuje jest to kompletnie nieopłacalne. Pomijając fakt, że bogatsze pary nie dostają kompletnie nic i muszą opłacać te biedniejsze ze swojej pensji, ponieważ tak to zostało zrobione. To do tego nikomu nie opłaca się rozliczać razem.

Biuro księgowe, z którego usług korzystamy na co dzień na pewno nam to potwierdzi. Nie jest to, więc dobra opcja rozliczania się z urzędem. Oczywiście każdy zrobi to, co uważa za słuszne. W Polsce rachunkowość stoi na bardzo wysokim poziomie, więc czy oddamy więcej czy mniej dla urzędu skarbowego to i tak wszystko zostanie uregulowane tak jak należy. Jednak trzeba pamiętać, żeby dokumenty składać, mimo wszystko, ponieważ będziemy mieć później duże problemy, jeśli się z państwem nie rozliczymy.