Jakie usługi dla przedsiębiorców świadczy biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe mają uprawnienia do prowadzenia ksiąg rachunkowych i na podstawie tej zdolności proponują swojemu klientowi tego typu usługę, czyli inaczej mówiąc podatnikowi współpracę. A oznacza to w praktyce, w dużym oczywiście uproszczeniu, że wyżej wymienione biuro rachunkowe zajmuje się wykonywaniem czynności związanymi ze sprawami księgowymi, odciążając tym samym od tych obowiązków przedsiębiorcę. Oczywiście należy tutaj zaznaczyć, że propozycje poszczególnych biur rachunkowych w mniejszym lub większym stopniu różnią się od siebie. Jedne z nich zajmują się na przykład obsługą księgową, natomiast drugie oferują wsparcie w zakresie kadrowo-płacowym. Dlatego istotne jest, żeby już na początku określić jasno, jakie mamy potrzeby.

Czytaj więcej

Jakie cechy powinien posiadać odpowiedni hotel biznesowy?

Bardzo wiele przedsiębiorstw regularnie organizuje wyjazdu służbowe, na których odbywają się liczne spotkania i konferencje. Często takie wyjazdy są połączone z wyjazdem do innego miasta, a to wymusza na firmach organizujących spotkania biznesowe, zapewnienie ich gościom odpowiedniego noclegu. Hotele przeznaczone dla gości biznesowych muszą odznaczać się nieco innymi cechami, niż hotele dla turystów. Dlatego w tym artykule postaramy się podpowiedzieć, jakie cechy powinien posiadać odpowiedni hotel biznesowy, tak by spełnić oczekiwania zapraszanych przez nas gości, klientów czy kontrahentów. 

Czytaj więcej

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura rachunkowego?

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się powierzyć firmowe sprawy rachunkowo-kadrowe zewnętrznym jednostkom, czyli biurom rachunkowym. Wybór odpowiedniej placówki – choć na pozór bardzo prosty – wymaga szeregu analiz i przemyśleń. Dobrze prowadzona księgowość to gwarancja optymalnego rozwoju przedsiębiorstwa, dlatego też warto zadbać o to, by usługodawca nie tylko realizował powierzone przez zleceniodawcę zadania, ale służył radą i wsparciem w zakresie wprowadzania nowych rozwiązań technologicznych i pojawiających się na rynku innowacji.

Czytaj więcej