Skip to main content

Jakie usługi dla przedsiębiorców świadczy biuro rachunkowe?

Dodaj komentarz

Biura rachunkowe mają uprawnienia do prowadzenia ksiąg rachunkowych i na podstawie tej zdolności proponują swojemu klientowi tego typu usługę, czyli inaczej mówiąc podatnikowi współpracę. A oznacza to w praktyce, w dużym oczywiście uproszczeniu, że wyżej wymienione biuro rachunkowe zajmuje się wykonywaniem czynności związanymi ze sprawami księgowymi, odciążając tym samym od tych obowiązków przedsiębiorcę. Oczywiście należy tutaj zaznaczyć, że propozycje poszczególnych biur rachunkowych w mniejszym lub większym stopniu różnią się od siebie. Jedne z nich zajmują się na przykład obsługą księgową, natomiast drugie oferują wsparcie w zakresie kadrowo-płacowym. Dlatego istotne jest, żeby już na początku określić jasno, jakie mamy potrzeby.

Księgowość Kraków Kazimierz

Biuro rachunkowe - podstawowe usługi

Jak wspomniano, poszczególne biura różnią się, jeśli chodzi o zakres świadczeń, ale ogólnie rzecz ujmując podstawowy obszar działań jest podobny. Obejmuje on przede wszystkim prowadzenie ksiąg rachunkowych, ksiąg przychodów i rozchodów oraz ryczałtowej ewidencji przychodów. W skrócie można powiedzieć, iż podstawowy zakres usług polega na prowadzeniu pełnej księgowości dla przedsiębiorstw. Wchodzą w to najczęściej sprawy kadrowo-płacowe, gdyż każda osoba prowadząca swój własny biznes chce, by tymi sprawami zajmowali się profesjonaliści. W przypadku, kiedy prowadzimy działalność gospodarczą w województwie małopolskim, zdecydowanie warto skorzystać z oferty firmy z Krakowa o nazwie Biuro Rachunkowe S.C. Anna Stępień, którego szczegóły oferty poznać poznać na stronie: https://www.starterfirm.pl/katalog/42-finanse-i-rachunkowo/1703-biuro-rachunkowe-krakow-kazimierz lub pod numerem telefonu: 12 431 05 70.

Co jeszcze ma w swojej ofercie biuro rachunkowe?

Może się tak zdarzyć, iż wachlarz usług jest szerszy, a obejmuje na przykład pomoc przy zakładaniu własnego przedsiębiorstwa. Poza tym specjaliści zatrudnieni w tym miejscu przygotowują dla swoich klientów rozmaite raporty, czy też analizy finansowe. Nowym trendem jest wynajem biura wirtualnego. Jest to bardzo dobra propozycja dla osób, których jedynym narzędziem pracy jest laptop, a oni sami często podróżują.

Czy usługi biura rachunkowe są przeznaczone tylko dla firm?

W głównej mierze tak oferta jest skierowana zarówno dla jednoosobowych przedsiębiorstw, jak i dużych zakładów pracy. Ale naturalnie z propozycji mogą skorzystać także osoby fizyczne. Otrzymają one wsparcie chociażby przy wypełnianiu deklaracji PIT.

Usługi księgowe Kraków Kazimierz

Biuro rachunkowe - czy to się opłaca?

Są przedsiębiorcy, którzy sprawami księgowymi i kadrowo-płacowymi zajmują się sami, gdyż dzięki temu chcą zaoszczędzić pieniądze. Ale nie jest to zbyt dobre podejście do sprawy. Wynika ono z tego, że przepisy w powyższej dziedzinie dosyć często się zmieniają, a właściciel firmy jest zajęty innymi kwestiami, a nie śledzeniem nowości w dziedzinie choćby prawa podatkowego. Natomiast księgowa zatrudniona w biurze rachunkowym musi to robić, bo jest to jej profesja. Dzięki temu ma się pewność, że wszystkie działania są prowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami i nie będziemy narażeni na kłopotliwe wizyty na przykład w Urzędzie Skarbowym.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.