Skip to main content

Kiedy skorzystać z usług biura rachunkowego?

Dodaj komentarz

Przepisy prawa zobowiązują przedsiębiorców do prowadzenia księgowości, której rodzaj zależy od formy prawnej firmy i jej dochodów. Jako że samodzielna ewidencja zdarzeń gospodarczych, rozliczenia z urzędem skarbowym czy ZUS to dosyć czasochłonne i skomplikowane zadania, właściciele firm często powierzają je specjalistom. Z pomocy biura rachunkowego warto skorzystać na każdym etapie prowadzenia firmy. To sprawdzone rozwiązanie zarówno dla początkujących przedsiębiorców, jak i tych doświadczonych.

Biuro Rachunkowe B&N

Jaki jest zakres usług biura rachunkowego?

Ewidencja dokumentów finansowych takich jak faktury, rozliczenia czy sprawozdania to tylko część usług, jakie świadczą biura rachunkowe. Eksperci z zakresu księgowości rozliczają przedsiębiorców z urzędem skarbowym i reprezentują w kontaktach z urzędnikami. Przygotowują sprawozdania finansowe i dokumenty dla urzędów czy organów państwowych. Pozostając na bieżąco z często zmieniającymi się przepisami podatkowymi, mogą zalecić przedsiębiorcy zmianę sposobu rozliczania, aby obniżyć koszty prowadzenia firmy. Biura księgowe pomagają również w rejestracji działalności gospodarczej, wyborze jej formy prawnej i sposobu opodatkowania.

Zakres usług niektórych biur rachunkowych obejmuje wiele więcej niż tylko obsługę księgową i kadrowo-płacową. Oprócz prowadzenia księgowości pełnej lub uproszczonej czy przygotowywania umów dla zatrudnianych pracowników biuro rachunkowe współpracuje z doradcami podatkowymi lub świadczy inne usługi. Dobrym przykład stanowi Centrum Rachunkowości i Szkoleń w Bydgoszczy, które oprócz podstawowych usług, na stronie www.starterfirm.pl/katalog/42-finanse-i-rachunkowo/3876-b-n-biuro-rachunkowe-w-centrum-bydgoszczy informuje o szkoleniach, jakie organizuje dla przedsiębiorców i pracowników firm. 

Biuro rachunkowe Bydgoszcz centrum

Jakie są korzyści współpracy z biurem rachunkowym?

Terminowość i rzetelność rozliczeń z urzędem skarbowym i ZUS to niepodważalne, ale niejedyne zalety współpracy z biurem rachunkowym. Dobra księgowa pomoże we właściwej interpretacji przepisów podatkowych i ubieganiu się o dofinansowania zewnętrzne. W przypadku zmiany zasad rozliczania zaproponuje korzystne rozwiązania. Zadba o prawidłową ewidencję wyposażenia, środków trwałych i o bieżącą ocenę stanu finansowego firmy. Współpraca z biurem rachunkowym to nieocenione wsparcie w obsłudze dokumentacji pracowników. Wybierając e-księgowość, polegającą na zdalnej współpracy z biurem, można sporo zaoszczędzić.

Kiedy warto skorzystać z usług biura rachunkowego?

Na współpracę z biurem rachunkowym powinny zdecydować się osoby planujące założenie własnego biznesu, bo pozwoli to uniknąć stresu i nerwów związanych z poprawnym wypełnieniem niezbędnych dokumentów i deklaracji. Z usług biura księgowego chętnie korzystają też przedsiębiorcy działający od dawna na rynku, którzy decydują się powierzyć specjalistom nadzór nad księgowością, sprawami finansowymi i kadrowo-płacowymi. Dzięki temu zyskują wygodę i czas, który mogą poświęcić na rozwój firmy. Współpraca z biurem księgowym sprawdzi się też w przypadku firm, które nie chcą lub nie mogą zatrudnić księgowej.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.