Skip to main content

Księgowość na pełnych obrotach

Dodaj komentarz

W każdej firmie niezbędny jest solidny, rzetelny oraz dokładny księgowy lub księgowa. Jednakże, gdy ciężko jest nam taka osobę znaleźć, możemy skorzystać z usług, jakie oferuje biuro rachunkowe. W zakres usługi biura rachunkowego wchodzą nie tylko księgowania różnego rodzaju dokumentów potwierdzających sprzedaż i/lub zakup w firmach oraz kontrolowanie płynności finansowej firmy. Usługi te, to dużo więcej niż tylko księgowość, to specjalistyczne poradnictwo w dziedzinie finansów i w sprawach podatkowych.

Kobieta pracująca w biurze rachunkowym Ufniarz w Krakowie

Czym zajmują się biura księgowe?


Pod hasłem biuro rachunkowe, z reguły rozumiemy specjalistyczne placówki, które zajmują się dosyć szeroko pojętymi finansami, z oczywistym uwzględnieniem kwestii związanych ze sprawami podatkowymi. Fachowe biura, takie jak biuro rachunkowe Ufniarz w dzielnicy Ruczaj w Krakowie, udzielają różnego rodzaju porad, starają się tłumaczyć klientom niezrozumiałe przez nich kwestie podatkowe, sporządzają deklaracje i pisma, a w wyjątkowych sytuacjach, pełnią funkcję reprezentanta dla klienta przed urzędami skarbowymi bądź innymi urzędami administracji publicznej.

Korzyści ze współpracy z biurem

Niezwykle ważnym aspektem działania biur rachunkowych, jest sporządzanie wszelkiego rodzaju sprawozdań finansowych i nieustanne kontrolowanie stanu rachunkowego przedsiębiorstwa. Na raporty te, składają się m.in. analiza ryzyka finansowego, różnego rodzaju badania finansowe oraz budowanie strategii rozwojowych dla firmy. Pracownicy zatrudnieni w biurze rachunkowym, bardzo często udzielają swoim klientom również porad prawnych, związanych z optymalizacją podatkową i oferują badanie stanu ksiąg, z uwzględnieniem naniesienia poprawek. Bardzo popularne ostatnimi czasy, stały się usługi księgowe dla firm, opierające się na współpracy na zasadzie księgowości online. Wtedy większość naszych kontaktów z tymże biurem rachunkowym odbywa się przez Internet.

Rozliczenia podatkowe wykonywane przez biuro rachunkowe Ufniarz z Krakowa

Ile to kosztuje?

Jeśli chodzi o wysokość opłat za usługi księgowe, to są one ustalane w ramach indywidualnych negocjacji z klientem i zależą od kilku bardzo istotnych czynników, między innymi od profilu prowadzonej działalności, rodzaju ewidencji księgowych preferowanego przez przedsiębiorstwo, ilości dokumentów księgowych ewidencjonowanych w księgach rachunkowych, od liczby zatrudnionych pracowników oraz od innych tego typu czynników. Z reguły jednak coraz więcej firm oraz osób fizycznych korzysta z usług tychże biur, co może świadczyć o tym, że koszty związane z takimi usługami nie są zbyt wygórowane.

Dla kogo usługi biura rachunkowego?

W ramach podsumowania możemy stwierdzić, iż szczególnym zadaniem biur rachunkowych są usługi świadczone dla różnego rodzaju przedsiębiorstw. Jednakże, osoby fizyczne, jeśli poczują taką potrzebę, również mogą skorzystać z wiedzy i umiejętności takiego biura. Najczęstszymi usługami dla osób fizycznych , jest pomoc w wypełnieniu obowiązkowego rocznego zeznania podatkowego PIT, doradztwo inwestycyjne oraz doradztwo podatkowe. Biura rachunkowe, zajmują się również poszukiwaniem najkorzystniejszych odpisów podatkowych oraz ulg, które pozwalają obniżyć kwoty podatków, które należy zapłacić. Wydaje się, że z roku na rok, biura te będą cieszyć się coraz większą popularnością.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.