Skip to main content

Żaluzje pionowe w biurze - czyli co to są Verticale i gdzie się sprawdzą?

1 komentarz

Nie ulega wątpliwości, że współczesny rynek oferuje bogaty wybór żaluzji i rolet. Możliwości jest bardzo wiele, od tradycyjnych zasłon, przez rolety dzień – noc, czy klasyczne żaluzje aluminiowe. Ponadto w sklepach dostępne są także żaluzje pionowe, które doskonale kształtują wystrój danego wnętrza oraz regulują dopływ światła. Żaluzje pionowe, inaczej verticale, mają za zadanie przede wszystkim zmniejszyć napływ ciepłego powietrza i promieni słonecznych do wnętrza. Poza tym stosuje się je również w celu zaciemnienia pomieszczenia. Nasz sklep internetowy oferuje żaluzje pionowe o najwyższej jakości, które będą pasowały do każdej aranżacji.

Żaluzje pionowe Lublin

Co to są Verticale i jak działają?

Verticale to żaluzje produkowane z pionowych pasków, które wisząc obok siebie, tworzą jednolitą i spójną zasłonę okienną. Paski zazwyczaj połączone są od dołu sznurkiem lub łańcuszkiem, który przytwierdzony jest do szyny. Zatem żaluzje te są zbudowane z takich elementów jak: paski, szyna górna, uchwyty, płytki obciążeniowe i łańcuszki perłowe. Żaluzje pionowe przy pomocy szyny górnej mogą być montowane we wnęce okiennej, przymocowane do ściany lub bądź sufitu. Warto zaznaczyć, że ich montaż nie jest zbyt skomplikowany – oparta jest jedynie na obracaniu lub zsuwaniu pasków. Obecnie można wyróżnić cztery typy sterowań verticali:

  • Sterowanie żaluzji z prawej lub lewej strony, paski rozsuwane są na przeciwną stronę sznurka.
  • Sterowanie żaluzji z prawej lub lewej strony, paski rozsuwane są od przeciwległej strony sznurka.
  • Sterowanie żaluzji z prawej lub lewej strony, paski rozsuwane są od środka na boki.
  • Typ ten zawiera dwie żaluzje w typie „1”. Paski skrajne są delikatnie wysunięte za szynę, a po zamknięciu zachodzą na siebie, tworząc jedną całość.

ROLTEX Producent rolet, plis, verticali i moskitier Lublin

Sterowanie żaluzjami pionowymi

Sterowanie verticalami w standardowej opcji odbywa przy użyciu sznurka alboż łańcuszka, a nawet ręcznie. Biorąc pod uwagę niezwykłą popularność żaluzji pionowych, powstają nowoczesne systemy i typy verticali. Zatem klient ma możliwość zastosowania mechanizmu elektrycznego, w którym to sterowanie lamelami odbywa się za pomocą pilota. A w przypadku okien skośnych domownik bez problemu zamontuje verticale skośne. Z całą pewnością żaluzje pionowe stanowią ciekawy oraz przyciągający element oko dekoracji okiennej i całego wnętrza.

Gdzie najlepiej sprawdzą się żaluzje pionowe?

Niewątpliwie żaluzje pionowe do niedawna wykorzystywane były jedynie w biurach, urzędach oraz miejscach użyteczności publicznej. Jednak ze względu na swoją funkcjonalność oraz walory estetyczne coraz częściej stosowane są jako ozdoba okienna w domach i mieszkaniach, w szczególności w przestronnych wnętrzach o dużych oknach. Zatem żaluzje pionowe świetnie sprawdzą się we wnętrzach, w których zależy nam na ochronie przeciwsłonecznej i prywatności. Dodatkowo doskonale wkomponują się w okno o każdych rozmiarach – dużych i mniejszych. Należy podkreślić, że oryginalnym zastosowaniem żaluzji pionowych jest wykorzystanie ich jako ścianki działowej, czy też drzwi. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Agnieszka K. · 1 lat temu
    Verticale kojarzyły mi się zawsze tylko z tymi niezbyt ładnymi ze szkoły. Jak zamawialiśmy do biura, okazało się, że można to zrobić z gustem :) W ogóle wszystkie żaluzje i rolety od Roltexu w Lublinie są świetne - bogaty wybór, super :)