• Start
  • Blog
  • Żaluzje pionowe w biurze - czyli co to są Verticale i gdzie się sprawdzą?

Żaluzje pionowe w biurze - czyli co to są Verticale i gdzie się sprawdzą?

Nie ulega wątpliwości, że współczesny rynek oferuje bogaty wybór żaluzji i rolet. Możliwości jest bardzo wiele, od tradycyjnych zasłon, przez rolety dzień – noc, czy klasyczne żaluzje aluminiowe. Ponadto w sklepach dostępne są także żaluzje pionowe, które doskonale kształtują wystrój danego wnętrza oraz regulują dopływ światła. Żaluzje pionowe, inaczej verticale, mają za zadanie przede wszystkim zmniejszyć napływ ciepłego powietrza i promieni słonecznych do wnętrza. Poza tym stosuje się je również w celu zaciemnienia pomieszczenia. Nasz sklep internetowy oferuje żaluzje pionowe o najwyższej jakości, które będą pasowały do każdej aranżacji.

Żaluzje pionowe Lublin

Co to są Verticale i jak działają?

Verticale to żaluzje produkowane z pionowych pasków, które wisząc obok siebie, tworzą jednolitą i spójną zasłonę okienną. Paski zazwyczaj połączone są od dołu sznurkiem lub łańcuszkiem, który przytwierdzony jest do szyny. Zatem żaluzje te są zbudowane z takich elementów jak: paski, szyna górna, uchwyty, płytki obciążeniowe i łańcuszki perłowe. Żaluzje pionowe przy pomocy szyny górnej mogą być montowane we wnęce okiennej, przymocowane do ściany lub bądź sufitu. Warto zaznaczyć, że ich montaż nie jest zbyt skomplikowany – oparta jest jedynie na obracaniu lub zsuwaniu pasków. Obecnie można wyróżnić cztery typy sterowań verticali:

  • Sterowanie żaluzji z prawej lub lewej strony, paski rozsuwane są na przeciwną stronę sznurka.
  • Sterowanie żaluzji z prawej lub lewej strony, paski rozsuwane są od przeciwległej strony sznurka.
  • Sterowanie żaluzji z prawej lub lewej strony, paski rozsuwane są od środka na boki.
  • Typ ten zawiera dwie żaluzje w typie „1”. Paski skrajne są delikatnie wysunięte za szynę, a po zamknięciu zachodzą na siebie, tworząc jedną całość.

ROLTEX Producent rolet, plis, verticali i moskitier Lublin

Sterowanie żaluzjami pionowymi

Sterowanie verticalami w standardowej opcji odbywa przy użyciu sznurka alboż łańcuszka, a nawet ręcznie. Biorąc pod uwagę niezwykłą popularność żaluzji pionowych, powstają nowoczesne systemy i typy verticali. Zatem klient ma możliwość zastosowania mechanizmu elektrycznego, w którym to sterowanie lamelami odbywa się za pomocą pilota. A w przypadku okien skośnych domownik bez problemu zamontuje verticale skośne. Z całą pewnością żaluzje pionowe stanowią ciekawy oraz przyciągający element oko dekoracji okiennej i całego wnętrza.

Gdzie najlepiej sprawdzą się żaluzje pionowe?

Niewątpliwie żaluzje pionowe do niedawna wykorzystywane były jedynie w biurach, urzędach oraz miejscach użyteczności publicznej. Jednak ze względu na swoją funkcjonalność oraz walory estetyczne coraz częściej stosowane są jako ozdoba okienna w domach i mieszkaniach, w szczególności w przestronnych wnętrzach o dużych oknach. Zatem żaluzje pionowe świetnie sprawdzą się we wnętrzach, w których zależy nam na ochronie przeciwsłonecznej i prywatności. Dodatkowo doskonale wkomponują się w okno o każdych rozmiarach – dużych i mniejszych. Należy podkreślić, że oryginalnym zastosowaniem żaluzji pionowych jest wykorzystanie ich jako ścianki działowej, czy też drzwi.